12 Aralık 2016 Pazartesi

''Yemek Bizim İçin Bir AŞK'' Kahvaltısında Bloggerlar BuluştuYaklaşık bir ay gibi kısa bir sürede hazırlandığımız "Yemek Bizim için Bir AŞK" kahvaltı etkinliğimizi başarı ile bitirmenin mutluğu içindeyiz. 

“Yemek Bizim İçin Bir AŞK” fikri nasıl ortaya çıktı bu süreçte neler yaptık ve yaşadık hepsini paylaşmak istiyorum sizinle. Şimdiye kadar pek çok bu tarz blogger kahvaltı buluşmalarına davet edildik ve katıldık. Her seferinde düzenleyen arkadaşlar konuşmalarını yaparken aklımızdan geçen fikir; “Biz de böyle bir blogger buluşması planlayalım.” olmuştu.


Nihayet ben (lezzetduragi) , Neval (nevalcoskun) ve Gülay (gulaymutfakta) ile bu fikri hayata geçirmeye karar verdik ve çalışmalara başladık. Sevdiğimiz ve tanıdığımız tüm bloggerleri kapsayan kalabalık bir grup ile kahvaltımızı gerçekleştirmek istedik. 

Bu yüzden de öncelikle hepimizin rahat edeceği büyük ve bize ait olacak bir mekan arayışına girdik. İtiraf etmek gerekirse organizasyonun en sıkıntılı bölümü mekan bulmakla geçti. Manzarası güzel ama ulaşıma uzak, fiyatı uygun ama mekan küçük derken  sonunda Mado Bakırköy İncirli Şubesi’nde karar kıldık. 
Tek bir amacımız vardı artık; değerli blogger dostlarımız için renkli, eğlenceli, sürprizli, gelen herkesin yüzünde memnuniyetle ayrılacağı ve güzel bir hatıra olarak kalacağı bir kahvaltı organizasyonu yapmak. 

Bunun için, defalarca mekanı ziyaret ettik, kahvaltıya ekstra eklentiler için zorlu bir pazarlık yaptık, katılımcı blogger listesi belirledik, sponsor firmaları belirlemek için yüzlerce mail yazdık, onlarca telefon konuşması gerçekleştirdik, sayfa sayfa sorular hazırladık, defalarca üçümüz bir araya gelip strateji belirledik. 
Etkinlik konseptinden tutun da davetiye, logo ve hediyeye kadar her şeyi ama her şeyi kendimiz planladık ve yaptık. 

Olumlu geri dönüşler, ilk Sponsorumuzdan gelen ilk ürün, her olumlu cevap sonrasındaki olacak inşallah mesajlarımız derken etkinlik gününü heyecanla beklemeye başladık. Etkinliğin bir gün öncesinde tam 3 araba dolusu ürünle Mado’nun kapısına dayandık. Ağzına kadar dolu, sadece şöför koltuğu boş olan 3 araba düşünün. 5 saat süren düzenleme sonunda epey  yorgun, azıcık endişeli ve çokça heyecanla evlerimize döndük. 3 Aralık Cumartesi günü hepimiz çok heyecanlı olsak da gelen arkadaşlarımız ve sunum yapan sponsorlarımız ile zaman nasıl geçti anlamadık desek yeridir.

Şimdi bunları yazarken o süreç aklıma geliyor da gerçekten çok çalıştık. Olmayacak galiba derken birbirimizi olacağına inandırdık. Çok emek sarfettik ama sonucun güzel olması, bizlerin de gülerek ve tatlı bir yorgunlukla günü tamamlamamızı sağladı.  Gönül isterdi ki tüm blogger arkadaşları davet edebilelim, ancak mekan ve şartlar maalesef buna uygun olmadı. Umarız katılamayan blogger dostlarımız ile başka bir etkinlikte yine bir araya gelebiliriz. 

Bu etkinlik sürecinde katılımları ile bizleri mutlu eden tüm blogger dostlara, hediyeleri ile destek olan tüm sponsorlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte çok güzel bir gün geçirdik, İyi Ki Geldiniz, İyi Ki Varsınız. 

Sevgiyle Kalın…


#yemekbizimicinbirask etkinliğimizde bizleri destekleyen Sponsorlarımız;

Arbella http://www.arbellamakarna.com.tr/ yeni çıkardığı ürünleri ile mutfağımızda lezzet rüzgarı estirecek.

Balparmak, %60 bal, %20 fındık içeren yeni ürünü Ballımix http://www.balparmak.com.tr/tr/balli-urunlerimiz/balparmak-balli-mix ile sponsor oldu. Kahvaltılarımız artık çok daha ballı 


Banvit https://www.banvitburada.com  hediye çekleri ve “Tavukla Yaratıcı Tarifler Yemek Kitabı” ile bizlerleydi. Ayrıca Diyetisyen Canan Aksoy http://cananaksoy.com'un katılımı ile Sağlıklı Beslenme konusunda da bilgiler edindik, tavukla ilgili aklımıza takılan sorulara cevaplar bulduk.
Cook, yeni ürünü Çok Amaçlı Folyo’yu http://www.cook.com.tr/tr/urun/cook-cok-amacli-aluminyum-folyo bizler için göndermişti. Bir tarafı alüminyum folyo, bir tarafı pişirme kağıdı olan bu yenilikçi ürünle tüm fırın yemeklerini içimiz rahat yapacağız artık.


Essence http://www.essence.eu/tr/anasayfa, far, rimel ve ruj ile makyaj çantası çantamızı şenlendirdi.

Farmasi  http://www.farmasiint.com/  bloggerler için Gül Seri’nden harika bir set hazırlamıştı. Farmasi Kıdemli Bölge Müdürü Filiz İnceoğlu, yaptığı sunumu ile herkesi kendisine hayran bıraktı.Funda Ekiz  http://fundaekiz.com/, yeni kitabı “Kendi Sağlığının Koçu Ol.” ile bizlerleydi. İdeal kilonun sırlarını öğrenmek isteyenler için harika bir kitap olacağını düşünüyorum.Hazz http://www.hazz.com.tr/index.php muhteşem makaronlarını biz bloggerler ile buluşturdu. Hem şık, hem çok lezzetli makaronlar güne de renk kattı.


Sponsorlarımızdan Kenton http://www.kenton.com.tr/, içi ürün dolu sevimli kutusu ile mutfaklarımızda yerini aldı bile.Keramika http://www.keramikashop.com/ birbirinden şık Keramika ürünleri ile bloggerlara yüzlerini gülümseten sürprizler hazırlamıştı.
King Küçük Ev Aletleri,  http://www.king.com.tr/  kahvaltı ve mutfak serisinden ürünler ile  7 şanslı bloggerin mutfağını şenlendirdi.


Kükrer Fermantasyon http://www.kukrerfermantasyon.com.tr/  Tarihi Odunpazarı Markası ile yalnız bırakmadı. Sevgili Gözde Kükrer’in sunumu ile ürünler ve özellikle temizlik sirkesi hakkında bilgilendik.
Mastiqua http://www.mastiqua.com/tk/index.html#start  damla sakızlı soda ile tüm bloggerlere ferahlık ve tazelik getirdi.

Muratbey Peynir  http://www.muratbey.com.tr/  birbirinden güzel lezzetleri ile bizleri destekledi, çeşit çeşit peynirleri ile kahvaltılarımız şenlendi.Omo  https://www.omo.com.tr/  sıvı deterjanı ile yanımızdaydı. Omo ile  kirlenmek güzeldir dedik. Dr. Özgür Bolat’ın  http://ozgurbolat.com.tr/  piyasaya yeni çıkan kitabı Beni Ödülle Cezalandırma, çocuk yetiştirmedeki doğru bildiğimiz yanlışları göstererek tüm anne ve babalara ışık tutuyor. 


Papağan Kuruyemiş ' in http://www.papagan.com.tr/  sağlıklı atıştırmalıkları ve kuruyemişleriyle kahvaltımıza enerji kattı. Sayın İ. Tarık Karakaya’nın sunumu ile yeni çıkardıkları ürünlerinin müjdelerini de almış olduk.

 


Reis Gıda http://www.reisgida.com.tr/ evde pişen ev yemeğini destekleyen politikası doğrultusunda bizlere geleneksel mutfak lezzetlerinden oluşan ürünleri ile bizlerleydi.


Sadem Çay http://www.sademcay.com/index_.html  mis kokulu çayı ile bizleri destekledi.


Tropicana http://www.tropicana.com.tr/  çeşit çeşit meyva suları ile hem kahvaltımızı, hem de evlerimizi şenlendirdi.Vissmate  http://www.vissmate.com.tr/  evde hijyen için pekçok ürününü biz bloggerler ile paylaştı.

 
  

Hiç yorum yok:

Etiketler